We Haliç Gaziosmanpaşa örnek bir kentsel dönüşüm projesi olacak

We Haliç Gaziosmanpaşa projesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kentsel dönüşümdeki hedeflerinin hayat bulduğu örnek projelerin başında olacak.

Ilgın İnşaat imzasıyla Haliç bölgesinde hayata geçirilen dev kentsel dönüşüm projesi olan We Haliç konut projesi yeni bir yeşil mahalle ortaya çıkaracak.

We Haliç Gaziosmanpaşa’nın temelini atan Ilgın İnşaat, 3. Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ne katılırken, Şirketin Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Bucak, “Şirket olarak yaşanabilir ve sürdürülebilir çevre dostu kentleri ortaya çıkaran dönüşüm fikrinin ve projelerinin destekçisiyiz” dedi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ilgın İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Bucak, Ilgın İnşaat olarak bu fikirden hareketle Gaziosmanpaşa’da Gaziosmanpaşa Belediyesi ile birlikte yeni bir projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Hakan Bucak, Ekim ayında temeli atılan We Haliç projesi ile birlikte uluslararası çevre dostu bina sertifikasına sahip adeta yeni bir yeşil mahalle ortaya çıkarılacağını ifade etti.

Bucak açıklamasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Performans Programlarındaki hedeflere dikkat çekerken, “Bakanlık kentsel dönüşüm projelerinin, farklı gelir gruplarının yaşam alanlarını kaynaştıran, şehrin tarihi ve kültürel birikimiyle uyumlu, sosyal bütünleşmeyi destekleyen bir yaklaşımla gerçekleştirilmesini ve sürdürülebilir şehirler yaklaşımına uygun olarak şehirlerde enerji, su ve kaynak verimliliği, çevre dostu malzemeler gibi uygulamalarla çevre duyarlılığı ve yaşam kalitesinin artırılmasını hedef olarak ortaya koyuyor. İddia ediyoruz ki bu zemin üzerinde hareket eden We Haliç Gaziosmanpaşa projesi Bakanlığın tüm bu hedeflerinin hayat bulduğu örnek bir proje olacak” diye konuştu.

58 bin 500 metrekarelik alanda yükselecek We Haliç Gaziosmanpaşa projesi, Türkiye’nin master planı olan ilk dönüşüm projesi, aynı zamanda Türkiye’nin ilk çevre dostu yeşil mahallesinin yükselmesini sağlayacak. 140 milyon dolar yatırım değerine sahip projenin temel atma töreni 4 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşti. 24 bin 500 metrekare yeşil alana sahip olan ve ön talep süreci devam eden We Haliç Gaziosmanpaşa projesi ayrıca 65 derslikli okul, 200 kişilik yurt, 2 bin 500 kişilik camisi, park alanları ve konutları ile devasa bir mahalle olarak tasarlanmış durumda.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak