Kanal İstanbul’un ihalesi 2017’de yapılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart 2017’de Çanakkale Köprüsü’nün temelinin atılacağını, aynı yıl Kanal İstanbul’u ihale edeceklerini açıkladı

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da gerçekleştirilen 5. Türkiye İnovasyon Haftası Etkinliği’ne katıldı. İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde yapılan yatırımları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde yeni yatırımların müjdesini verdi.

2017 yılında Kanal İstanbul’un ihalesini gerçekleştireceklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Köprüsü’nde ise temeli 18 Mart 2017’de atacaklarını açıkladı. İşte o açıklamalar…

Avrasya Tüneli hizmete giriyor
İstanbul’da 3-3 buçuk yılda Marmaray’dan geçen yolcu sayısı 2 milyona yaklaştı. Şimdi çift katlı Avrasya Tüneli’ni devreye alıyoruz. Oradan da otomobillerimizle rahatlıkla karşıdan karşıya geçebileceğiz. Bu da İstanbul trafiğini rahatlatacak bir etken. Tüm bunlar engellemelere rağmen yapılıyor” dedi.

18 MarT’ta Çanakkale Köprüsü’nün temeli atılıyor
Yatırımlar hakkında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı “ Körfez Geçişi engellemelere rağmen bu sürede yapıldı. İnşallah 18 Mart’ta Çanakkale Köprüsü’nün temelini atıyoruz” diye konuştu.

Kanal İstanbul ihalesi 2017’de yapılacak
İstanbulluların merakla beklediği projenin son durumunu da değerlendiren Cumhurbaşkanı “Çanakkale Köprüsü’nden sonra yeni bir adım daha, Kanal İstanbul’un ihalesini 2017 yılında yapacağız. Karadeniz’i Marmara’ya bağlayacağız. 2018’in ilk çeyreğinde de dünyanın bir numaralı havalimanının da açılını yapacağız. Nerelerden nerelere geldik” ifadelerini kullandı.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak