İstanbul’un ticari emlakta yükselen yıldızı: Basın Ekspres Yolu

İstanbul’da satılık dairelerin hızla yükseldiği bir bölge haline gelen Basın Ekspres Yolu, E-5 ve TEM otoyolunu birbirine bağlamasının yanında Üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı projeleriyle 1 yılda % 15 prim yaptı.

İstanbul’da satılık dairelerin hızla yükseldiği bir bölge haline gelen Basın Ekspres Yolu, E-5 ve TEM otoyolunu birbirine bağlamasının yanında Üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı projeleriyle 1 yılda % 15 prim yaptı. Bugün ticari ve konut olmak üzere 50 yeni proje bu güzergahta rekabet ediyor.

 

Özellikle ticari emlakta gerek konumu gerekse iş potansiyeli açısından İstanbul’un en önemli lokasyonlarının başında gelen Basın Ekspres Yolu, son dönemde İstanbul’da satılık dairelerin, konut projelerinin hızla yükseldiği bir bölge haline geldi… Şu anda 8 km uzunluğundaki bu güzergahta konut ve ticari olmak üzere toplamda 50’ye yakın projenin inşaatı hızla sürüyor ve konut açısından çok iddialı konsept projeler bu bölgede hayata geçiriliyor.

 

Üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı projeleriyle Güneşli’nin merkezi iş alanı niteliğinin tescil edilmiş olması bekleniyor. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun’a göre İstanbul’un en önemli iki ulaşım aksı olan E-5 ve TEM otoyolunu birbirine bağlayan Basın Ekspres Yolu, böylece daha da önemli bir kavşak haline gelecek. Bölgenin gelişen potansiyelini Emlakjet.com’a aktaran Erilkun, bon üç yılda üç kat değerlenen Basın Ekspres Yolu’nun Atatürk Havalimanı’na 10 dakika mesafesi ve metronun da ulaşmasıyla değerine değer katacağını söylüyor.

 

Toya, Gül, Cathay, Mar Yapı rekabette

 

Erilkun, Toya Grup başta olmak üzere birbiri ardına markalı projelerin bu bölgede hayata geçirilmesi ile Gül İnşaat, Cathay Grup gibi pek çok A Plus proje üreticisinin Basın Ekspres Yolu’nu hedef belirlediğini kaydetti. Halen Basın Ekspres Yolu’nda G Rotana ile G YOO Inspired by Starck projelerini sürdüren Mar Yapı, Basın Ekspres Yolu’nda bölgenin ilk nitelikli konut projesi Güneşli Konutlar’ını inşa etti. Daha sonra Divan kalitesini bölgeye taşıyarak bölgenin ilk rezidans projesi Divan Residence at G Plus’ı hayata geçirdi. Toya Gayrimenkul, Basın Ekspres Yolu üzerinde akıllı yaşam çözümleri ile teknoloji ve konforu, form ve fonksiyonu birleştiren yeni projesi Toya Next’te 120 ay vade ve % 0.70 faiz oranıyla aylık 1.960 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi yapıyor. Cathay Group, Basın Ekspres bölgesinde daha önce iki fabrikanın yer aldığı 42 bin metrekarelik alanda yükselmeye başlayan yeni gayrimenkul projesi Nivo İstanbul’u yürütürken, Gül Proje de Basın Ekspres Yolu’ndaki yeni projesi ‘Gül Proje Express’ ile Gül Proje Express’te artık sıfır peşinat ve % 10 indirimle konut sahibi yapıyor. Bölgedeki yeni projelerden bir diğeri de Kuyaş Gayrimenkul’ün inşa ettiği İstanbul Vizyon Park Ofis Blokları…

 

Son 1 yılda fiyatlar % 15 arttı

 

Bölgedeki arsa stoğunun yeni projelerle hızla eridiğini belirten Hakan Erilkun, “Bölge bir ucuyla Başakşehir – Kayaşehir, bir diğer ucuyla Havalimanı ve Yenibosna’ya bağlandığı için İstanbul’un tam orta noktasını teşkil ediyor. Kuzey otoyolu bağlantı noktası olması nedeni ile de son 1 yıl içinde fiyatlar % 15 artış gösterdi” dedi. Konutta metrekare fiyatları 5.500 TL’den başlayıp 6.500 TL’ye kadar çıkıyor. Bölgede hareketliliğin ise yeni havaalanının devreye girmesiyle başlaması bekleniyor, çünkü havaalanına en yakın konut stoğu burada bulunuyor.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak