Emlak vergisinde son hafta

Emlak vergisi ödemelerinde son gün 31 Mayıs Cuma olarak belirlendi.

Söz konusu emlak vergisinde belediyeler tarafından arazi, bina ve arsalar için servete dayalı olarak tahsilat yapılıyor. İlk taksit ödemeleri için son haftaya girmiş bulunuyor. Emlak vergisinde bahsi geçen ödemelerin son günü 31 Mayıs Cuma.

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı ise konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Yeni inşa edilen yapılar hakkında konuşan Özelmacıklı, yeni inşa edilmiş bina veya binaların vergisinin arsa vergisinden veyahut arsa payı vergisinden az olmadığını belirtti.

İmar barışının ardından beyannamelerin değiştirilmesi gerektiğinin altını çizen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, imar barışına yaklaşık olarak 10 milyon vatandaşın başvuru yaptığını, bu kapsamda da mevcutta bulunan binalara yapılacak olan değişiklikler için yıl sonuna kadar bildirimde bulunulması gerektiğini söyledi.

Emlak vergisinden muaf olanlar için de açıklamalarda bulunan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, hiçbir geliri bulunmayanların emlak vergisinden muaf olduğunun altını çizdi. Gelirleri yalnızca sosyal güvenlik kurumlarından alınan aylıklardan ibaretse de aynı şekilde vergiden muaflar. Ayrıca gazilerin, özürlü, şehitlerin dul ve yetimleri de ülkemiz sınırları içinde 200 metrekareyi geçmeyen tek konutlarının bulunması halinde vergiden muaf olduklarının altını çizdi.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak